KONST / Litografier / Färglitografi 16118399
nr 1611 8399
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Signerad, numrerad 213/300, daterad 1991. Färglitografi, bildmått: 33x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x53 cm
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 april 2024
kl 18:47:40
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Peder Duke
Läs mer om Peder Duke